opony letnie - co myślicie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • logan_x
    Rider
    • 2011
    • 401
    • Octavia I (1U2)
    • BFQ 1.6 MPI 102 KM

    Daytony które mam teraz założone w O1 zaczynają mnie coraz bardziej wkurzać przy 60 km/h zaczynają być głośne, później zagłusza je pęd powietrza ale przy 120 km/h kierownica zaczyna wibrować i słychać dudnienie.

    Jakie ciche opony w rozmiarze 195/65/15 możecie polecić ?
    Myślałem o Dunlop SP Sport Bluresponse ale po opinni kolegi beaviso ze ten rozmiar kiepsko się prowadzi trochę zwątpiłem.

    Komentarz

    • b-bar01
      Elegance
      • 2007
      • 985
      • Octavia I (1U2)
      • ALH 1.9 TDI VP 90 KM

      Zamieszczone przez logan_x
      Jakie ciche opony w rozmiarze 195/65/15 możecie polecić ?
      spokojnie mogę polecić Yokohamy A.Drive lub nowszy model BluEarth.
      opony
      parę postów wyżej napisałem dlaczego.
      *** Cicho, łatwo i przyjemnie ***

      Komentarz


      • Zgodnie z etykietą A.Drive nie tylko są głośne (74 db), ale również dosyć słabo hamują na mokrym (ocena C) i są strasznie niekonomiczne (ocena F) :roll:

        Tutaj etykieta

        Komentarz

        • dudek_t
          L&K
          • 2008
          • 1421

          Ta Yohohama ma bieżnik jak 15- letnia opona, symetryczny :shock: Do tego taka etykieta… sorry, owszem nie jeździłem na niej, ale to nie może dobrze działać :twisted:

          Komentarz

          • b-bar01
            Elegance
            • 2007
            • 985
            • Octavia I (1U2)
            • ALH 1.9 TDI VP 90 KM

            Kris86, dudek_t, hehe... skąd wy bierzecie takie opinie ? :lol:
            pewnie w myśl zasady :
            " nie widziałem/nie miałem ale się wypowiem "
            Miałem już jednorazówki/plastiki "polecane w testach opony wiodących producentów"- nigdy wiecej żadnych Bridgestonów, Uniroyali czy Dunlopa :!:
            A.Drive używam już 5 sezon i nie zauważyłem aby była nieekonomiczna (?) wprost przeciwnie, nie zauważyłem także aby nie trzymała na mokrym, w porównaniu z "polecanymi/wiodącymi" to trzyma dużo, dużo lepiej.

            - symetryczny bieżnik nie znaczy że gorszy, no chyba że w lansie, poza tym symetryczny jest cichszy niż kierunkowy.

            podawanie etykiety dla A.Drive jest bezsensowne bo jej nie ma, nawet na stronie producenta, wtedy, kiedy je wprowadzono do produkcji nie było jeszcze etykiet, zresztą A.Drive była produkowaana do stycznia i zastąpił ją model BluEarth AE01.
            tu jest etykieta Yokohamy AE01 dla rozmiaru 196/65/15 więc nie wprowadzajcie w błąd:
            Załączone pliki
            *** Cicho, łatwo i przyjemnie ***

            Komentarz


            • Zamieszczone przez b-bar01
              Kris86, dudek_t, hehe... skąd wy bierzecie takie opinie?
              Kolego wyluzuj, nie wyrażałem żadnej opinii a jedynie odczytałem etykietę dostępną na stronie sprzedawcy polecanej przez Ciebie opony
              Widocznie nie jest aż taka super jak Ci się wydawało :P

              Kolega dudek_t stwierdził zaś fakt, że nowe, dobre opony mają bieżnik kierunkowy, bieżnik symetryczny jest już widocznie przeżytkiem

              Zamieszczone przez b-bar01
              zresztą A.Drive była produkowaana do stycznia i zastąpił ją model BluEarth AE01.
              Skoro opona nie jest już produkowana, czyli przestarzała, to po co ją polecasz? Chyba nie warto polecać forumowym kolegom czegoś co zostało już wycofane z produkcji

              Komentarz

              • b-bar01
                Elegance
                • 2007
                • 985
                • Octavia I (1U2)
                • ALH 1.9 TDI VP 90 KM

                Zamieszczone przez Kris86
                nie wyrażałem żadnej opinii a jedynie odczytałem etykietę dostępną na stronie sprzedawcy
                odczytałeś etykietę, która nie istnieje nawet u producenta a ta na stronie sprzedawcy jest chyba z sufitu. Powtórzę, nikt nie robił takich badań dla tej opony bo jeszcze nie było to wymagane. istnieje jedynie oznaczenie amerykańskie:
                treatment - 300/traction - A/temperature - A
                Zamieszczone przez Kris86
                Kolega dudek_t stwierdził zaś fakt, że nowe, dobre opony mają bieżnik kierunkowy, bieżnik symetryczny jest już widocznie przeżytkiem
                fakt ??jakieś konkrety, źródła, opracowania ??
                Zamieszczone przez Kris86
                Skoro opona nie jest już produkowana, czyli przestarzała, to po co ją polecasz?
                opona nie jest produkowana w rozmiarze 195/65/15 od stycznia tego roku, w innych rozmiarach owszem. Nie oznacza to że jest przestarzała, wprowadzono nowy model z poprawionym składem aby można ją było nazwać "ekologicznie" BluEarth
                Kris86
                nie ma obowiązku wiary we wszystko co tu, na forum jest napisane,
                ja nie wierzę w testy i etykiety, być może robione jednorazowo dla wyselekcjonowanych opon, które mają się nijak do tego co jest na półkach w sklepie.
                Znamy wszyscy lipne testy ADAC-a i wiodących/polecanych.
                Cóż, każdy sam decyduje co sobie założy do auta. a ja polecam to co sam sprawdziłem na sobie :wink:
                *** Cicho, łatwo i przyjemnie ***

                Komentarz

                • naver
                  Elegance
                  • 2015
                  • 784
                  • Octavia II (1Z3)
                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                  Wczoraj miałem zamawiać Dunlopy Bluresponse 205/55/16 265/szt na oponeo. Rozważałem albo je albo Vredestein Sportrac 5 te były po 232/szt. Nie wyrobiłem się na czas i już oponeo i tak by mi nie wysłało wczoraj opon więc wstrzymałem się do dzisiaj i ku mojemu zdziwieniu Vredestein dziś są w promocji po 202/szt. Oponeo rozwiązało za mnie problem wyboru opony

                  + dla Vrede za to, że mają rant. Miałem już z tego rantu zrezygnować, ale nie widzę sensu w tym wypadku dopłacać 252 PLN do Dunlopów przy głównie miejskiej jeździe i raz wczas wyjazd na wakacje
                  Moje 1.6 MPI BSE

                  Komentarz

                  • dudek_t
                    L&K
                    • 2008
                    • 1421

                    Uwierz mi, użytkownikowi 1.6 mit LPG, będziesz zadowolony a między oponami nie poczujesz żadnej różnicy. Co byś nie wybrał z tych dwóch opon - i tak osiągami przewyższają nasze wozy o 3 długości :szeroki_usmiech

                    Komentarz

                    • beaviso
                      Elegance
                      • 2010
                      • 767
                      • Octavia II (1Z3)
                      • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                      Zamieszczone przez logan_x
                      Jakie ciche opony w rozmiarze 195/65/15 możecie polecić ?
                      Myślałem o Dunlop SP Sport Bluresponse ale po opinni kolegi beaviso ze ten rozmiar kiepsko się prowadzi trochę zwątpiłem.
                      No i podpisuję się pod tym oburącz! Tydzień temu przeleciałem A1+A2 Gdańsk-Warszawa, samochód prowadził się doskonale, stabilnie i z czuciem na kierownicy - Tylko mocy i 6. biegu brakło, bo gnałem w poszukiwaniu zgubionego czasu W mieście i za miastem zakręty biorę z radością. A rok temu, gdy miałem nowe BluResponsy, wysyłano mnie na przegląd zawieszenia... Nic nie było robione - teraz samochód jest o rok starszy, wszystkie elementy te same co rok temu, tylko bardziej zużyte. A jeździ lepiej, cuda jakieś Żadnego bujania, przechyłów, "maślanej" kierownicy. Wystarczyło zdjąć BluResponsy i założyć - takie same jak były fabrycznie - Conti EcoContact 3. Oba komplety, Conti i Dunlop, były zakładane z optymalizacją w tym samym warsztacie (CNF). Taki sam rozmiar, indeks, nośność - a jednak zupełnie inna opona. Nie tak cicha, ale już mi na tej ciszy nie zależy. Radość z niej szybko mi przeszła, bo samochód zmienił charakter stanowczo za bardzo na niekorzyść. Ale ja nie jeżdżę spokojnie, to trzeba zaznaczyć.

                      M.
                      666 4U

                      Komentarz

                      • Raf_kk
                        Classic
                        • 2014
                        • 16

                        Ja polecę goodyear efficientgrip. Do tej pory najlepsza opona na jakiej jeździłem w OIIFL.
                        Teraz mam założone michelin pilot sport i odnoszę wrażenie ze goodyeary lepiej trzymały.
                        Opony 205/55/16.

                        Komentarz

                        • zkasper66
                          Classic
                          • 2015
                          • 15

                          Czy opony Dunlop SP Sport Bluresponse 195/65/R15 w wersji 91V będą "widocznie" sztywniejsze w zakrętach od 91H

                          Komentarz

                          • dudek_t
                            L&K
                            • 2008
                            • 1421

                            Zamieszczone przez zkasper66
                            Czy opony Dunlop SP Sport Bluresponse 195/65/R15 w wersji 91V będą "widocznie" sztywniejsze w zakrętach od 91H
                            Nie.

                            Komentarz

                            • zkasper66
                              Classic
                              • 2015
                              • 15

                              Czym więc się różnią te opony? Myślałem, że ze względu na wyższy indeks prędkości są trochę sztywniejsze również w zakrętach

                              Komentarz

                              • jerol
                                Ambiente
                                • 2014
                                • 188

                                Tak, sa sztywniejsze ale odczuc roznice mozna raczej w warunkach "laboratoryjnych". Przy normalnym uzytkowaniu roznica jest praktycznie zadna.

                                Komentarz

                                • bojlas
                                  Ambiente
                                  • 2014
                                  • 125
                                  • Superb II combi (3T5)
                                  • BMM 2.0 TDI 140 KM

                                  W jakim sezonie najlepiej kupować opony - kiedy są najtańsze? Szukam 205x60R15 - jakiej firmy możecie polecić? Obecnie na przodzie mam Kleberki (Dynaxer HP2 91H) a na tyle Bridgestone'y (Turanza ER300 91V).
                                  Skoda Octavia II Kombi: Ambiente 2.0 TDI 140KM

                                  Komentarz

                                  • Klima
                                    Ambiente
                                    • 2014
                                    • 239
                                    • Octavia I combi (1U5)
                                    • AGR 1.9 TDI VP 90 KM

                                    Do jakiego auta taki rozmiar?
                                    Nie napinałbym się żeby kupować opony w jakimś określonym czasie. Jest teraz sporo sklepów internetowych, jest w czym wybierać. Dawniej może i był sens kupić opony z wyprzedzeniem, bo w sezonie u wulkanizatorów przeważnie ceny o kilka złotych szły w górę.

                                    Komentarz

                                    • bojlas
                                      Ambiente
                                      • 2014
                                      • 125
                                      • Superb II combi (3T5)
                                      • BMM 2.0 TDI 140 KM

                                      Zamieszczone przez Klima
                                      Do jakiego auta taki rozmiar?
                                      Nie napinałbym się żeby kupować opony w jakimś określonym czasie. Jest teraz sporo sklepów internetowych, jest w czym wybierać. Dawniej może i był sens kupić opony z wyprzedzeniem, bo w sezonie u wulkanizatorów przeważnie ceny o kilka złotych szły w górę.

                                      Do tego co mam w miniaturce tj. skoda octavia ii kombi.
                                      Skoda Octavia II Kombi: Ambiente 2.0 TDI 140KM

                                      Komentarz

                                      • JerzyM73
                                        Rider
                                        • 2010
                                        • 602

                                        Zamieszczone przez bojlas
                                        W jakim sezonie najlepiej kupować opony - kiedy są najtańsze? Szukam 205x60R15 - jakiej firmy możecie polecić? Obecnie na przodzie mam Kleberki (Dynaxer HP2 91H) a na tyle Bridgestone'y (Turanza ER300 91V).
                                        jeżdziłem Corollą na obu oponach i mogę powiedzieć, że Turanza jest o niebo lepsza od Klebera - Klebery przy byle zakręcie piszczały jak przygnieciony kot.
                                        Zależy od kasy którą masz na opony. Ja osobiście polecam Turanzę.
                                        Teraz w O III mam Conti sport 5 i są rewelacyjne (choć już dwie rozwaliłem na dziurach)
                                        O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                                        Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                                        Komentarz

                                        • Klima
                                          Ambiente
                                          • 2014
                                          • 239
                                          • Octavia I combi (1U5)
                                          • AGR 1.9 TDI VP 90 KM

                                          Zamieszczone przez bojlas
                                          Do tego co mam w miniaturce tj. skoda octavia ii kombi.
                                          Moim zdaniem lepiej wziąć bardziej popularny rozmiar tj. 195/65R15, które są tańsze i można kupić coś lepszego.

                                          Komentarz

                                          • logan_x
                                            Rider
                                            • 2011
                                            • 401
                                            • Octavia I (1U2)
                                            • BFQ 1.6 MPI 102 KM

                                            Zamieszczone przez bojlas
                                            W jakim sezonie najlepiej kupować opony - kiedy są najtańsze? Szukam 205x60R15 - jakiej firmy możecie polecić? Obecnie na przodzie mam Kleberki (Dynaxer HP2 91H) a na tyle Bridgestone'y (Turanza ER300 91V).
                                            Na taki rozmiar OII pewnie nie ma homologacji, więc w razie jakiegoś wypadku mogą być problemy z odszkodowaniem.

                                            Komentarz

                                            • dudek_t
                                              L&K
                                              • 2008
                                              • 1421

                                              Zamieszczone przez logan_x
                                              Zamieszczone przez bojlas
                                              W jakim sezonie najlepiej kupować opony - kiedy są najtańsze? Szukam 205x60R15 - jakiej firmy możecie polecić? Obecnie na przodzie mam Kleberki (Dynaxer HP2 91H) a na tyle Bridgestone'y (Turanza ER300 91V).
                                              Na taki rozmiar OII pewnie nie ma homologacji, więc w razie jakiegoś wypadku mogą być problemy z odszkodowaniem.
                                              Oczywiście że ma homologacje. Sam na takich jeżdżę i polecam.

                                              Komentarz

                                              • PAOLO ESCO
                                                RS
                                                • 2009
                                                • 6626
                                                • Volkswagen
                                                • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                                hmmm akurat na oponach to się średnio znam, więc co byście z tych opon poniżej wybrali do Caddy ?

                                                Dunlop SP Sport Bluresponse 195/65 R15 91 H – 205 zł
                                                Hankook Ventus Prime2 K115 195/65 R15 91 H – 181 zł
                                                Goodyear Efficientgrip Performance 195/65 R15 91 H – 202 zł
                                                Dunlop SP Sport Bluresponse 195/65 R15 91 H -205 zł
                                                Continental ContiEcoContact 5 195/65 R15 91 H – 208 zł
                                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                Komentarz

                                                • dudek_t
                                                  L&K
                                                  • 2008
                                                  • 1421

                                                  Wiesz, to auto nie jest zbyt wymagające dla opon. Tak serio, których byś nie wybrał - powinieneś być zadowolony. Ja mam u siebie teraz drugi i ostatni sezon UniroyalRainSport 3 i są świetne. Nawet przy prędkościach autostradowych - deszcz to nie problem. Na poprzednich Pirelli P7 Cinturato nie było tak dobrze. Pierwsze Dunlopy Sp01 - błyskawicznie wyząbkowały.
                                                  Nie zmieniasz na 16 jednak? 205/55R16 to optymalny rozmiar dla tego samochodu.

                                                  Komentarz

                                                  • PAOLO ESCO
                                                    RS
                                                    • 2009
                                                    • 6626
                                                    • Volkswagen
                                                    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                                    Zamieszczone przez dudek_t
                                                    Nie zmieniasz na 16 jednak?
                                                    dzięki za info, muszę zmienić opony na wyjazd na wakacje a na alu. przyjdzie pora.
                                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...